Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Rolando Pakso kadencijos metu (2003 02 26–2004 04 06)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Vizitai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Prezidentas priėmė Azerbaidžano Respublikos Ministrą Pirmininką A.Rasi – Zade

2004.04.01


Ketvirtadienis, balandžio 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas priėmė Lietuvoje viešintį Azerbaidžano Respublikos Ministrą Pirmininką Arturą Rasi – Zade.
Susitikimo metu aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimai, Baltijos ir Pietų Kaukazo šalių tarpregioninio bendradarbiavimo perspektyvos bei sritys, kuriose Lietuva galėtų perduoti integravimosi į ES ir NATO patirtį.
Pokalbio metu Respublikos Prezidentas išreiškė viltį, jog šių metų rudenį Tbilisyje bus atidarytas Lietuvos generalinis konsulatas su perspektyva įsteigti ir ambasadą Kaukazo šalims. Šalies vadovas pabrėžė, kad būtų sveikintina, jei ir Azerbaidžanas akredituotų ambasadorių Lietuvai.
“Tapdami ES ir NATO nariais, prisiimame atsakomybę plėsti bendradarbiavimą, stabilumą ir saugumą toliau į Rytų Europą, aktyviau plėtoti Lietuvos ir Azerbaidžano santykius – tiek dvišalio bendradarbiavimo klausimais, tiek klausimais, susijusiais su Europos ir euroatlantinės integracijos procesais”- teigė Prezidentas R. Paksas.
Respublikos Prezidentas pasidžiaugė, kad abi šalys palaiko viena kitos kandidatūras per rinkimus įvairiose tarptautinėse organizacijose, sėkmingai dalyvauja UNESCO kultūriniuose projektuose.
“Atsižvelgiant į spartų mūsų šalių ekonominio potencialo augimą, naujų galimybių atsiradimą Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, mūsų šalys turi ekonominio bendradarbiavimo potencialą, kurio panaudojimą, tikimės, paskatins ir šis Jūsų vizitas, pasirašytos bei rengiamos sutartys” – sakė valstybės vadovas.
Prezidentas R.Paksas išreiškė įsitikinimą, kad Lietuva ir Azerbaidžanas toliau sėkmingai plėtos ryšius verslo, kultūros, mokslo, gynybos bei energetikos srityse.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.