Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Rolando Pakso kadencijos metu (2003 02 26–2004 04 06)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Vizitai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Prezidentas priėmė Ispanijos ambasadoriaus F. Lopez Alvarez skiriamuosius raštus

2004.04.01


Ketvirtadienis, balandžio 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas priėmė Ispanijos karalystės ambasadoriaus Lietuvai Fernando Lopezo Alvarezo skiriamuosius raštus.
Kalbėdamas skiriamųjų raštų priėmimo ceremonijoje, Respublikos Prezidentas pabrėžė, kad F. Lopezas Alvarezas – pirmasis šios šalies ambasadorius, reziduosiantis jau nebe Kopenhagoje, o Lietuvoje. Prezidentas išreiškė viltį, kad “Ispanijos Vyriausybės sprendimas Vilniuje atidaryti ambasadą atvers naujas galimybes mūsų valstybėms dar glaudžiau bendradarbiauti politikos, ekonomikos, prekybos, kultūros ir mokslo srityse”.
“Jau netrukus turėtų išsiplėsti ir Europos Sąjunga, kurios narystės ryžtingai siekėme. Džiaugiuosi, kad mūsų valstybės taps partnerėmis šių struktūrų viduje, todėl dvišalis bendradarbiavimas peraugs į kokybiškai naują lygmenį” – sakė šalies vadovas.
Respublikos vadovas pasidžiaugė pastaruoju metu išaugusiu Ispanijos verslo ir prekybos atstovų domėjimusi mūsų šalimi, daug žadančiomis bendradarbiavimo perspektyvomis.
Prezidentas R. Paksas pažymėjo, kad mūsų šalis, tapusi visateise Europos Sąjungos ir NATO nare, prisidės prie aktualiausių šiuolaikinio pasaulio problemų sprendimo, tokių kaip kova su terorizmu, taikos ir stabilumo užtikrinimas.
Respublikos Prezidentas pabrėžė, kad terorizmo aktas Madride giliai sukrėtė visą mūsų tautą. “Mes smerkiame teroro aktus ir toliau esame pasiryžę kovoti su jo apraiškomis pasaulyje. Šis įvykis dar kartą įrodė tarptautinei bendruomenei, jog reikia imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų apsaugota taika ir bendražmogiškosios vertybės” – teigė šalies vadovas.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.