Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Rolando Pakso kadencijos metu (2003 02 26–2004 04 06)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Vizitai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Prezidentas padėkojo nuolatinėms Aljanso narėms

2004.03.31


Antradienis, kovo 31 d. (Vilnius). Lietuvos įstojimo į NATO proga Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas išsiuntė padėkojimo laiškus nuolatinėms Aljanso narėms.
Respublikos Prezidentas padėkojo už nuoseklią ir tvirtą paramą Lietuvai ir kitoms Vidurio bei Rytų Europos šalims, siekusioms narystės.
Šalies vadovas akcentavo, kad NATO plėtra – tai istorinis žingsnis, kurio Lietuvos žmonės laukė ne vieną dešimtmetį. “Tai tarsi istorinių skriaudų atitaisymas, lemties atlygis daug kentėjusiai tautai – už tremtis į Sibirą ir pokario laisvės kovas, už baisias netektis ir 1991 metų sausio įvykių aukas”- rašoma laiške.
Respublikos Prezidentas pabrėžė, kad šiandieninis NATO – tai stiprus pasaulinis Aljansas, padedantis efektyviai kovoti su grėsmėmis, skatinantis bendradarbiavimą su partneriais.
“Mūsų valstybė, siekdama narystės NATO, sustiprėjo ir šiandien yra gana brandi demokratiška šalis, savo gyvenimą grindžianti bendromis Vakarų vertybėmis” – sakoma laiške.
Šalies vadovas patikino, kad Lietuva toliau stiprins stabilumą regione, ir būdama visateise NATO nare, tęs demokratines, gynybos ir kitas reformas.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.