Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Rolando Pakso kadencijos metu (2003 02 26–2004 04 06)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Vizitai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

JAV ambasadorius S.Mull įteikė Respublikos Prezidentui Džordžo Bušo laišką

2004.03.30


Antradienis, kovo 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas priėmė JAV ambasadorių Lietuvoje Steveną Malą (Stephen Donald Mull).
Ambasadorius pasveikino Respublikos Prezidentą Lietuvai tapus visateise NATO nare ir perdavė Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Džordžo Bušo laišką:

“Gerbiamasis pone Prezidente,
Vienerių metų sukakties nuo kampanijos Irakui išvaduoti pradžios proga norėčiau Amerikos žmonių vardu išreikšti mūsų susižavėjimą drąsiais Lietuvos veiksmais, be kurių nebūtume išsivertę užtikrindami laisvę Irako bei Afganistano žmonėms ir kurdami saugesnį pasaulį. Narystės NATO išvakarėse Lietuvos poelgiai jau atskleidė jos kaip sąjungininkės vertę.
Mūsų, vadovų, pareiga – patvirtinti bendražmogiškąją tiesą, jog žmogaus gyvybė yra vertybė, o gyvenimas laisvėje – natūralus pašaukimas. Kad taika ir laisvė klestėtų, privalome turėti drąsos pasipriešinti tiems, kurie paverčia mus teroro ir baimės vergais.
Istorija įvertins mus už tai, kad suteikėme Irako ir Afganistano žmonėms galimybę patiems kurti savo likimą. Pasaulis, kuriame gyvename, vis dar pavojingas, tačiau dėl mūsų pasiryžimo kovoti su teroru ir represijomis, suteikiant laisvę bei viltį, šis pasaulis tapo saugesnis.”Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.