Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Rolando Pakso kadencijos metu (2003 02 26–2004 04 06)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Vizitai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Prezidentas atsisveikino su kadenciją baigiančiu Serbijos ir Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai Z.Novakovičiumi

2004.03.29Pirmadienis, kovo 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas priėmė kadenciją baigiantį Serbijos ir Juodkalnijos ambasadorių Lietuvai Zoraną Novakovičių.
Šalies vadovas padėkojo Z.Novakovičiui už indėlį plėtojant dvišalius Lietuvos ir Serbijos-Juodkalnijos santykius. “Jūsų, kaip pirmojo ambasadoriaus, akredituoto Lietuvai dėka, mūsų šalių santykiai, pradėti kurti nuo pačių pamatų, jau įgavo konstruktyvumo ir dinamiškumo” – sakė Respublikos Prezidentas.
Prezidentas Rolandas Paksas pasidžiaugė intensyvėjančiu politinius dialogu tarp valstybių, ypatingai užsienio ir saugumo politikos srityse.
Valstybės vadovas pabrėžė, kad tolimesniam dvišaliam bendradarbiavimui būtina stiprinti teisinę bazę, aktyvinti ryšius tarp verslo struktūrų.
Respublikos Prezidentas išreiškė įsitikinimą, jog tvirtas demokratizacijos kurso laikymasis padės Serbijai ir Juodkalnijai greičiau suartėti su Euroatlantine bendrija.
Šalies vadovas akcentavo, kad Lietuva remia Serbijos ir Juodkalnijos siekius prisijungti prie NATO programos “Partnerystė vardan taikos” bei pasirašyti Stabilizacijos ir asociacijos sutartį su Europos Sąjunga.
“Manau, kad naujosios ES narės, tame tarpe ir Lietuva, gali vaidinti svarbų vaidmenį plėtojant ES ir Vakarų Balkanų valstybių santykius. Rytų Europos valstybės galėtų būti sėkmingo narystės reikalavimų įgyvendinimo pavyzdžiu bei suteikti papildomą stimulą Vakarų Balkanų valstybėms siekti narystės Europos Sąjungoje” – teigė Prezidentas R.Paksas.
Valstybės vadovas pažymėjo, kad Lietuva pasirengusi pasidalinti su Serbija ir Juodkalnija dvišalio, daugiašalio ir regioninio bendradarbiavimo patirtimi, įgyvendinant nelengvas reformas kelyje į ES.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.