Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Rolando Pakso kadencijos metu (2003 02 26–2004 04 06)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Vizitai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Prezidentas priėmė Didžiosios Britanijos ambasadoriaus Lietuvai Colino Robertso skiriamuosius raštus

2004.03.26
Penktadienis, kovo 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas priėmė Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasadoriaus Lietuvai Colino Robertso skiriamuosius raštus.
Skiriamųjų raštų priėmimo ceremonijos metu Respublikos Prezidentas pasidžiaugė Lietuvos ir Didžiosios Britanijos tvirtu ir abipusiai naudingu bendradarbiavimu.
Valstybės vadovas pažymėjo, kad istorija įrodė abiejų šalių ryšių tvirtumą – po Antrojo pasaulinio karo Jungtinė Karalystė ne tik nepripažino Lietuvos okupacijos, bet buvo viena iš nedaugelio valstybių, išsaugojusi Lietuvos diplomatinę atstovybę.
“Džiaugiuosi, kad šiandien Lietuva ir Jungtinė Karalystė gali tęsti kadaise prievarta nutrauktą bendradarbiavimo tradiciją ir drauge dalyvauti Europoje bei pasaulinėje bendrijoje vykstančiuose procesuose” – savo kalboje sakė Prezidentas R. Paksas.
Respublikos Prezidentas akcentavo, kad Jungtinė Karalystė yra ypatingai svarbi Lietuvos partnerė, įgyvendinant mūsų valstybės eurointegracinius siekius.
Šalies vadovas išreiškė įsitikinimą, jog sėkmingai auganti Lietuvos ekonomika sulauks didesnio Didžiosios Britanijos investuotojų dėmesio, o naujojo ambasadoriaus veikla prisidės prie šio proceso spartinimo.Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.