Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Rolando Pakso kadencijos metu (2003 02 26–2004 04 06)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Vizitai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Naujametinis Prezidento sveikinimas Lietuvos žmonėms

2003.12.31


Trečiadienis, gruodžio 31 d. (Vilnius). Amžinasis gamtos ratas jau brėžia paskutinę 2003-ųjų atkarpą. Netrukus jie taps praeitimi. Nors nenumaldoma laiko tėkmė mus ragina galvoti apie ateitį, o būties laikrodis visada rodo vienintelį laiką “dabar”, baigiantis metams atsigręžiame atgal ir susimąstome: kokie jie buvo.
Kaip valstybės vadovas praeinančius metus vertinu Lietuvai buvus itin svarbius ir sėkmingus. Jau visiškai priartėjome prie strateginių tikslų - Europos Sąjungos ir NATO narystės. Nepaprastas įvykis buvo Europos viršūnių susitikimas Atėnuose, kur balandžio 16-ąją pasirašyta Stojimo į Europos Sąjungą sutartis. Naujųjų metų proga noriu dar kartą padėkoti Lietuvos žmonėms už gegužės referendume išreikštą valią eiti Europos keliu.
Šiais metais šventėme iškilų valstybės Jubiliejų – Karaliaus Mindaugo karūnavimo 750-ąsias metines. Liepos mėnesį sukako 70 metų nuo Stepono Dariaus ir Stasio Girėno istorinio skrydžio, aidėjo Pasaulio lietuvių dainų šventės balsai, į tėvų žemę sukvietę po visą pasaulį pasklidusią tautą.
Paskutinę vasaros dieną minėjome ypač svarbias metines – svetimos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos dešimtmetį. 1993 metų rugpjūčio 31-oji žymi naujos epochos pradžią, nes, tik paskutiniam ešelonui palikus mūsų žemę, tapome iš tikrųjų laisvi.
Rudens pradžioje paminėjome dar vieną sukaktį: visiškai kitokio, bet irgi nepaprastai svarbaus įvykio – Popiežiaus Jono Pauliaus Antrojo apaštalinės kelionės dešimtmetį.
Šiandien prisiminkime, kiek džiaugsmo Lietuvai padovanojo Europos aukso medalius iškovoję krepšininkai.
Taigi praeinantys metai atnešė daug iškilių įvykių bei sukakčių, tačiau Naujieji metai įpareigoja mus atsakingai žvelgti ir į ateitį.
Europos Sąjunga, kurios nare Lietuva taps jau 2004 metų gegužės 1-ąją, daug pareikalaus ir iš mūsų. Pirmiausia – visų valdymo grandžių pareigūnų gebėjimų ir paprasčiausio padorumo.
Vakar Konstitucinis Teismas priėmė visiems žinomą nutarimą. Gerbiu Teismą ir jo sprendimą, nors negaliu nuslėpti ir savo nuostabos dėl šio dokumento politinio atspalvio.
Tačiau tai – ne šio šventinio vakaro tema. Esu įsitikinęs, jog metams baigiantis mums visiems tekęs išbandymas, be visų neigiamų padarinių, atneš Lietuvai ir naudos. Eisime pasirinktu demokratijos keliu, o laikas atsakys į visus Lietuvą dabar jaudinančius klausimus.
Mielieji žmonės,
Mūsų šalies ekonomikos augimo tempai yra pateikiami kaip pavyzdys kitoms Vidurio ir Rytų Europos šalims. Labai norėčiau, kad gerėjantį gyvenimą kuo greičiau pajustų ir kiekvienas Lietuvos žmogus.
Visiems Jums, brangieji, linkiu sveikatos, ramybės, santarvės, geros nuotaikos ir šviesesnės kasdienybės.
Su Naujaisiais metais!
Liet

Rolandas Paksas, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.