Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Rolando Pakso kadencijos metu (2003 02 26–2004 04 06)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Vizitai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Prezidento Rolando Pakso kalėdinis sveikinimas Lietuvos žmonėms

2003.12.24


Mielieji Lietuvos žmonės,

Baigiasi Adventas. Katalikiškoje lietuvių tautos pasaulėjautoje tai - apmąstymų, viltingo laukimo ir susikaupimo metas. Šiemet mums, deja, nelengva susikaupti ir laukti artėjančio Kūčių nakties stebuklo.
Jau beveik du mėnesius Lietuvoje tęsiasi sąmyšis, atvedęs prie tokios prieštaringos dabartinės situacijos.
Mielieji žmonės,
Krikščionybė padovanojo mums daug vertybių, tarp jų ir toleranciją, kaip vieną mūsų bendrabūvio principų. Deja, to labai pasigendame politiniame gyvenime. Kartais politikoje nelieka vietos artimo meilei ir teisingumui, o atvirkščiai – girdėti kvietimas žūtbūtinei kovai.
Šiandien tikriausiai ne laikas kalbėti apie tai, kas ir kiek atsakingas už šių dienų įvykius Lietuvoje.
Manau, kad Kristaus gimimo šventė mane įpareigoja visų pirma pradėti nuo savęs. Todėl šią Kalėdų stebuklo išsipildymo valandą noriu padėkoti Jums visiems ir atsiprašyti, jeigu ką nors iš Jūsų, pats to visai nenorėdamas, galbūt užgavau ar įžeidžiau. Kartu apgailestauju, kad mano atsakymas Bažnyčios hierarchams nesustiprino santarvės ir visuotinio susitaikymo nuotaikų. Atsiprašau tėvų, šeimos, draugų, artimųjų - visų, kuriems šis valstybėje užsitęsęs sąmyšis sukėlė skausmo.
Linkiu ramybės ir mane palaikantiems, ir Jums, kurie mane kritikavote ar siūlėte atsistatydinti. Man, kaip valstybės vadovui, privalu girdėti ir atsiliepti į įvairias nuomones. Tačiau nuomonių įvairovė neturėtų užgožti teisingumo. Tiesa yra tokia brangi, kad vardan jos turime pereiti šį sumaišties širdyse ir prieblandos gamtoje tarpsnį. Turime ištverti mums visiems skirtą išbandymą. Tikiu, kad atsitiesime, ir atsitiesime sustiprėję.
Taigi kviečiu Jus, mielieji Lietuvos žmonės: kaip ir kiekvienais metais, su džiaugsmu laukime Didžiosios šventės.
Nuo seno Kalėdos - šeimos šventė. Pamirškime nuoskaudas, užjauskime vargstančius ir palinkėkime vieni kitiems sveikatos, ramybės bei santarvės.
Būkime viena didelė šeima.

Rolandas Paksas, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.