Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Rolando Pakso kadencijos metu (2003 02 26–2004 04 06)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Vizitai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

Lietuvos Respublikos Prezidento Rolando Pakso kalba Lietuvos tautinio olimpinio komiteto 15-mečio paminėjime

2003.12.11Nuoširdžiai sveikinu olimpiečius ir visus sportininkus bei šalies sporto bendruomenę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto penkiolikos metų sukakties proga.

Dėkoju už kvietimą dalyvauti Komiteto neeilinėje sesijoje ir džiaugiuosi galėdamas šiandien pabūti su Jumis.

Šios gražios šventės proga noriu priminti Jums vieną 1988 metų gruodžio dieną, kai rinkomės į Profsąjungų rūmus ant apsnigto Tauro kalno.

Kalbu kaip ano suvažiavimo dalyvis, nors atstovavau neolimpinei sporto šakai. Ta diena buvo šiek tiek panaši į detektyvą, nes, kiek atsimenu, atėjome su oficialia nuostata atkurti Lietuvos olimpinę lygą, o atkūrėme Lietuvos tautinį olimpinį komitetą.

Tada dar tik būsimasis komiteto vadovas Artūras Poviliūnas, vadovavęs atkūrimo darbo grupei, sakė, jog tūkstančiai žmonių savo laiškuose piktinasi, kad įspūdingiausios mūsų sportininkų pergalės lyg ir nepriklauso Lietuvai.

Prie pirmininkaujančiųjų stalelio sėdėjo tuo metu jau tautos pamėgtas vienas Sąjūdžio lyderių Kazimieras Motieka. Nedaug kas žinojo, kad ponas Kazimieras - buvęs snaiperinio šaudymo čempionas, užtat visi matydavo, kaip televizijos Atgimimo laidose jis visada pataikydavo į “dešimtuką”.

Monrealio olimpiados prizininkas Arvydas Juozaitis savo žodyje prisiminė vieną iš Lietuvos sporto pradininkų Steponą Darių ir sakė, kad dideliems darbams reikia ir didelių žmonių.

Tą dieną daugelis iš mūsų pirmą kartą išgirdome Olimpinės chartijos žodžius.

Tautinio olimpinio komiteto atkūrimas buvo svarbus moralinis ir teisinis akcentas, ne tik žadinęs tautinę savimonę, bet ir patvirtinęs didįjį Lietuvos siekį tapti nepriklausoma valstybe.

Įspūdingi sportininkų žygiai žymi penkiolikos metų Tautinio olimpinio komiteto kelią. 1992 metais - po 64 metų pertraukos - Lietuvos sportininkai Albervilyje vėl startavo su Lietuvos vėliava.

Iš Barselonos aukso medalį parsivežė disko metikas Romas Ubartas, o krepšininkai – bronzos medalius. Su “bronza” krepšininkai sugrįžo ir iš Atlantos, o iš Sidnėjaus – su sidabro apdovanojimais.

Sidnėjuje Lietuvą šlovino šaulės Daina Gudzinevičiūtės ir disko metiko
Virgilijaus Aleknos pergalės.

Prieš akis – 2004 metų Olimpiada Atėnuose, kur šiemet balandį pasirašyta stojimo į Europos Sąjungą sutartis.

Gerbiamieji,

ne veltui pasakyta, kad visas civilizuotas pasaulis turi bendrą tėvynę Graikiją, Olimpiją.

Visa Lietuva linki mūsų sportininkams sėkmingų startų Atėnuose, tačiau ne mažiau svarbi yra ir kita olimpiečių misija: gerinti žmonių, tautų ir valstybių santykius, kad visas didelis pasaulis visiems žmonėms taptų jaukiais namais.

Kuo geriausios Jums kloties.

Rolandas Paksas, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.