Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Rolando Pakso kadencijos metu (2003 02 26–2004 04 06)

English version
Prezidento veikla
Kalbos
Pranešimai spaudai
Vizitai
Respublikos Prezidentas
Biografija
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidento rūmai
Istorija
Virtuali ekskursija

2003 05 30 – 31 Lietuvos Respublikos Prezidento Rolando Pakso darbo vizitas Rusijos Federacijoje – Sankt Peterburge

2003.05.30


Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas ir jo vadovaujama delegacija dviejų dienų darbo vizito lankėsi Rusijos Federacijoje - Sankt Peterburge.
Lietuvos Prezidentas vizitą pradėjo nuo apsilankymo Civilinės aviacijos akademijoje, kurią jis baigė 1984 m. ir įgijo inžinieriaus piloto diplomą.
R. Paksas susitiko su akademijos vadovais, dėstytojais, domėjosi mokymosi sąlygomis.
Akademijos vadovai sakė didžiuojąsi, jog vienas iš Civilinės aviacijos akademijos auklėtinių yra dabartinis Lietuvos Respublikos Prezidentas.
Šalies vadovas taip pat lankėsi akademijos muziejuje, kur apžiūrėjo stendą, skirtą Lietuvai. Stende buvo eksponuojama Prezidento R. Pakso studijų nuotrauka ir studijų knygelė.
Lietuvos vadovas akademijos muziejui padovanojo nuotrauką, kurioje užfiksuotas jo skrydis po tiltu.
Lietuvos Respublikos Generaliniame konsulate šalies vadovas dalyvavo oficialioje konsulato atidarymo ceremonijoje, susitiko su lietuvių bendruomene, kalbėjosi aktualiais mūsų tautiečiams klausimais.
Generalinio konsulato atidarymo ceremonijoje valstybės vadovas pažymėjo, kad Lietuva gali būti tiltas tarp Rytų ir Vakarų ir sakė tikįs, kad Lietuvos bei Rusijos bendradarbiavimas plėsis ir stiprės.
“Sankt Peterburgas gali būti Rusijos tiltas į Vakarus, o Vakarų valstybėms – į Rytus ir ypač į Rusijos Šiaurės Vakarų regioną”, - sakė R. Paksas.
Ceremonijoje dalyvavęs Sankt Peterburgo gubernatorius Anatolijus Jakovlevas pasidžiaugė, kad Lietuvos konsulato atidarymas vyksta tokią reikšmingą miestui dieną.
Gubernatorius išreiškė viltį, kad draugystė tarp abiejų valstybių ir ateityje stiprės bei patikino, kad Sankt Peterburgas pasirengęs plėtoti draugiškus ryšius su Vilniumi.
Vakare Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas su ponia Laima Paksiene prie paminklo “Varinis raitelis” susitiko su Rusijos Federacijos Prezidentu Vladimiru Putinu ir ponia Liudmila Putina bei kitų valstybių vadovais ir jų sutuoktiniais, atvykusiais į Sankt Peterburgo 300-metų iškilmes.
Isakijaus sobore Lietuvos Prezidentas susitiko su Maskvos ir visos Rusijos patriarchu Aleksijumi II-uoju.
Vėliau Lietuvos vadovas klausėsi koncerto Valstybiniame akademiniame Marijinskij teatre.
Vakare Prezidentas R. Paksas ir ponia L. Paksienė dalyvavo vakarienėje Rusijos Prezidento V. Putino ir ponios L. Putinos kvietimu.
Gegužės 31 dieną, tęsdamas vizitą Sankt Peterburge, Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas dalyvavo Europos Sąjungos - Rusijos Federacijos viršūnių susitikime.
Prezidentas išreiškė nuomonę, kad Sankt Peterburgo viršūnių susitikimas atvertė naują puslapį tiek ES ir Rusijos, tiek ir Lietuvos – Rusijos santykiuose.
“Nuo šiol su Rusija galėsime bendradarbiauti ne tik dvišalių santykių kontekste. Lietuvai, kaip būsimai ES narei, atsiveria didžiulės perspektyvos dalyvauti ES ir Rusijos dialoge”, - po susitikimo sakė šalies vadovas.
R. Paksas pažymėjo, kad Lietuva į ES ateina sukaupusi didelę bendradarbiavimo su Rusija patirtį.
Tiek Rusijos, tiek ES vadovai viršūnių susitikimo metu pasidžiaugė, kad pavyko sėkmingai išspręsti Kaliningrado tranzito klausimą.
Lietuvos vadovas pasiūlė parengti bendrą ES ir Rusijos strategiją Kaliningrado srities plėtrai, kuri apimtų ekonominį bendradarbiavimą, transporto, energetikos infrastruktūros plėtrą bei socialinius ir aplinkosaugos klausimus.
Prezidentas R. Paksas išreiškė viltį, kad sukaupta bendradarbiavimo patirtis su Kaliningrado sritimi, bus naudinga Lietuvai stiprinant ryšius visame Šiaurės Vakarų Rusijos regione, kurio centras yra Sankt Peterburgas.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.